Süper Lig

Yeni Malatyaspor Yenildi

12 Mart Çarşamba günü(dün) oynanan Süper Lig ertelenen 19. Hafta maçı olan Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçı Yeni Malatyaspor’un 1-3 yenilgisi ile sonuçlandı. Yeni Malatyaspor’un kendi seyircisi ve kendi sahasında oynadığı bu maç takımın galibiyet isteği ve 3 puan düşüncesi ile çıktığı bir maçtı. Ligde kötü zamanlar geçiren ve ligde oynadığı son 9 maçta 7 mağlubiyet alan Yeni Malatyaspor Trabzonspor maçından da yenilgi ile ayrıldı.

Yeni Malatyaspor kötü gidişatını durdurmak için teknik direktör Kemal Özdeş ile yollarını ayırmış ve teknik direktör Hikmet Karaman ile çalışmaya başlamıştı. Yeni teknik direktör Hikmet Karaman çıktığı ikinci maç olan Trabzonspor maçından yenilgi ile ayrılması ile ilgili olarak bu maçın ders çıkarılacak bir maç olduğunu söyledi. Hikmet Karaman kadrolarında eksikle maça çıktıklarını ama bunun yenilgi için bahane olmadığını söyleyerek kalelerinde gördükleri erken golden sonra toparlanamadıklarını söyleyerek bu maçta yapılan hataları yapmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Maçın Golleri

Trabzonspor’un üstün olduğu maçın ilk golü 10. Dakikada Trabzonsporlu Novak’tan geldi ve Trabzonspor 0-1 öne geçti. 30. Dakikada Trabzonspor’un 2. Golü Sosa’dan geldi ve Trabzonspor 0-2 üstün duruma geçti. İlk yarının son dakikalarında 44. Dakikada Yeni Malatyaspor’un tek golünü Umut Bulut attı. Maçta ilk yarının skoru 1-2 oldu.

Maçın ikinci yarısında 55.dakikada Nwakaeme’nin attığı gol Trabzonspor’u 1-3 öne geçirerek maçın da skorunu belirleyen gol oldu.