Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Düşüş Sürüyor

Son 9 lig maçında galibiyet yüzü göremeyen Yeni Malatyaspor maç sayısını Kayserispor’a karşı aldığı 2-1’lik yenilgiyle 10 maça çıkardı. 15 Mart Pazar günü (dün) Büyükşehir Belediyesi Kadir Has stadında oynanan maçtan yenilgi ile ayrılan Yeni Malatyaspor’un ligde düşüşü sürüyor. Ligin ikinci yarısında istediği çıkışı yakalayamayan Yeni Malatyaspor’da ligde son oynanan 10 maçta 8 yenilgi 2 beraberlik alınmıştı ve Kayserispor yenilgisiyle yenilen maç sayısı 9 maça çıktı.

Yeni Malatyaspor’un deplasmanda oynadığı maçta ilk gol 22. Dakikada Kayserisporlu futbolcu Muris Mesanovic’den geldi ve Kayserispor 1-0 öne geçti. 42. Dakikada Pedro Henrique attığı gol ile Kayserispor’un 2-0 galibiyeti devam etti. Yeni Malatyaspor’un tek golü 70. Dakikada Vidar Orn Kjartansson’dan geldi ve maç Yeni Malatyaspor’un 2-1 yenilgisi ile sona erdi.

”Kötü Oyun Oynadık”

Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman alınan yenilgi sonrası yaptığı açıklamada ilk olarak maçın galibi Kayserispor’u tebrik etti ve Yeni Malatyaspor’un maçta kötü bir oyun sergilediğini söyledi. Hikmet Karaman zorlu bir süreçte olduklarını takım olarak ve futbolcular olarak bu süreçten çıkmaları gerektiğini söyleyerek futbolcuları aldıkları paranın hakkını vermeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. Teknik direktör kendisine göre ligin daha yeni başladığını söyleyerek bu zorlu süreçten çıkabileceklerini açıkladı.