corona virüsü

Hikmet Karaman’ın Lig Maçları Yorumu

Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle ara verilmesiyle futbol kulüpleri ligin başlama zamanı belli olmadığı için futbolcularını evde antrenman ile formda tutmaya çalışıyorlar. Süper Ligde bu sezon kötü bir gidişat sergileyen ve alt sıralarda bulunan Yeni Malatyaspor teknik direktörü de hazırladığı antrenman programını futbolcularına evde uygulatıyor. Hikmet Karaman ligin başlaması halinde futbolcuların önceki süreçte tesislerde sıkı bir antrenman programı ile hazırlanmasını hatırlatıyor. Teknik adam evde yapılan antrenmanın futbolcunun bu süreçte sadece kilo almasını engellemeye yönelik olduğunu savunuyor.

‘’Temmuz Sonu Uygun Bir Zaman’’

Hikmet Karaman ligde kalan maçların oynanması ve bu şekilde ligin bitirilmesi gerektiğini düşündüğünü söyleyerek ama bunun için sağlık açısından güvenli bir ortamın olması gerektiğini dile getirdi. Teknik adam covid 19 ile mücadelede şu anki durumda ligin başlamasının ve maçların oynanmasının mümkün olmadığını belirterek maçlarda futbolcuların, hakemlerin ve teknik ekibin temas halinde olacağını, maçlara taraftarların geleceğini ve bunların şimdiki ortamda riskli olduğunu ifade etti.

Yeni Malatyaspor teknik direktörü covid 19 ile mücadelede temmuz sonunun lig maçları için daha uygun bir zaman olduğunu, kalan lig maçları ile kupa maçlarının 4 haftada bitirilebileceğini sonra da yeni sezona başlanabileceğini sözlerine ekledi.