23 Nisan 1920

Çocuklara Bayram Hediyesi

Bu yıl 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş yılı kutlanacak. 23 Nisan tarihi TBMM’nin açılış tarihi olmasının yanında Mustafa Kemal Atatürk tarafından Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl sebebiyle bu sene daha coşkulu kutlanması planlansa da covid 19 salgını sebebiyle kutlamalar sınırlı kalacak.
Corona virüsü önlemler kapsamında 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkma yasağı olduğu için çocuklar kendi bayramlarını evde kutlamak zorunda kalıyorlar. Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi de çocukların evlerinde de bu bayramı coşkuyla ve sevinçle kutlamaları için çocuklara hediye vermeye karar verdi. Yeni Malatyaspor formaları Malatyalı çocukların evlerinde kendilerine dağıtıldı.
Evde Kalmak Olgun Bir Davranış
Yeni Malatyaspor Kulübü tesadüfi olarak Malatya’da mahalleleri gezerek rastgele kapı çalarak formaları evdeki çocuklara hediye etti. Kulüp bu anlamlı hediye dağıtımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ülke ve dünya olarak zor günlerden geçtiğimin bu dönemde evde kalarak ve dışarı çıkmayarak oldun bir hareket yapan çocuklara forma hediye ederek teşekkür ettiklerini ifade etti ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.