covid 19

Yeni Malatyaspor Evde Antrenman Devam Ediyor

Süper Lig maçlarının covid 19 sebebiyle belirsiz bir süre ertelenmesi ile Yeni Malatyaspor kulübü de tesislerde takım halinde antrenmana ara verdiler. Futbolcular teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını futbolcular evde uyguluyorlar. Evde antrenman yapmak istemeyen Yeni Malatyasporlu futbolcular ise kulübün tesislerinde antrenman yapabiliyorlar. Tesislerde antrenman yapmak isteyen futbolcuların tek olarak antrenman yapmaları ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyarı yapılıyor.

‘’Evde Antrenman Yeterli Değil’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman evde yapılan antrenmanın takım halinde ve sahada yapılan antrenmanın yerini tutacak bir çalışma olmadığını sıklıkla dile getirse de içinde bulunduğumuz dönemde yapılacak başka bir şeyin olmadığını da belirtiyor. Teknik adam sağlığın her şeyden önemli olduğunu da vurgulayarak dünyada ve Türkiye’de küresel salgını yaşadığımız zamanımızda en az kayıpla bu günleri atlatmamızı dilediğini ifade etti.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek de Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği lig başlama tarihine uyacaklarını ve takımın da başlama tarihine uygun olarak kendini hazırlayacağını belirtti. Adil Gevrek bu günlerin Yeni Malatyaspor’un ve Türkiye’nin beraberlik ile aşacağını da belirterek herkesin virüsün yayılmaması için yapılan uyarılara dikkat etmesini istedi.