corona virüsü

Hikmet Karaman’dan Evde Antreman Açıklamaları

Yeni Malatyaspor takımı corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile tesislerde antrenman yapmaya ara vermişti. Tesislerde takım halinde antrenman yapılmaması ile futbolcular evde antrenman yapmaya başladılar. Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman ve kulübün teknik kadrosunun hazırladığı antrenman programına göre futbolcular evde antrenmanlarına devam ediyor. Futbolcular evde yaptıkları antrenman görüntülerini de videoya çekerek Hikmet Karaman’a gönderiyorlar.

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman evde antrenmanın bir araya gelmenin ve takım halinde antrenmanın corona virüsüne yakalanma riskinin olduğu bu günlerde en mantıklı antrenman şekli olduğunu söyledi. Teknik direktör evde antrenmanın istikrarlı gittiğini ama yeterli bir antrenman olmadığını açıkladı.

‘’Amaç Futbolcunun Kilo Almasını Önlemek’’

Hikmet Karaman evde antrenmanın futbolcunun performansı için yeterli olmadığını söyleyerek ev ya da salon antrenmanlarının futbol sporu için yeterli olmadığını da ekledi. Hikmet Karaman bu dönemde evde antrenman sisteminden başka bir yol olmadığını ve bu antrenmanın futbolcunun kilo almasını önlemek adına yapıldığını gerçek bir antrenmanın sahada olması gerektiğini anlattı. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü her zaman sağlığın öncelikli olduğunu ve sağlık için bu dönemi evde antrenman ile geçmesi gerektiğini söyleyerek hayat normale döndüğünde tesislerde antrenmanlara başlayacaklarını ifade etti. Hikmet Karaman son olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun lig başlama tarihini belirlemesi ile hazırlıklarını da yapacaklarını söyledi.