Fabien Farnolle

Yeni Malatyaspor Kalecisinin Açıklamaları

 

Yeni Malatyaspor’un kalecisi Beninli futbolcu Fabien Farnolle diğer takım arkadaşları gibi bu dönemde evde antrenmanlarına devam ediyor. Yeni Malatyaspor’un tesislerinde antrenman yapmak istediğinde ise corona virüsünden korunmak için Farnolle tek başına antrenman yapıyor.

Farnolle Türkiye’de ve dünyada corona virüsü salgını sebebiyle olağanüstü bir zamandan geçtiğimizi söyleyerek biraz sabır ile bu günlerin geçeceğini ve güzel günlerin de yakın olduğunu söyledi. Yeni Malatyaspo’un kalecisi virüsün yayılmasının engellenmesi için ertelenen lig maçlarının başlama süresinin belirsiz olduğunu fakat içinde bulunduğumuz salgın hastalık sürecinde futbolun öncelikli bir konu olmadığını da belirtti.

Farnolle corona virüsü covid-19 ve virüs sebebiyle yaşanan izole hayatın tüm insanlığa şükür sebeplerini ve hayata şükretmek gerektiğini anlattığına da dikkat çekti. Herkesin corona virüsünden önce hayat ile ilgili farklı planları hayalleri olduğunu ama corona virüsünün tüm hayatı değiştirdiğini ifade etti.

‘’Takım Arkadaşlarımı Özledim’’

Malatya ekibinin kalecisi evde yalnız olarak antrenman yaptığı şu dönemde takım arkadaşlarını ve takım olarak antrenman yapmayı özlediğini de belirtti. Takım arkadaşlarının ve kendisinin evde antrenman yaptığını ama evde yapılan antrenmanın yeterli bir antrenman olamayacağını bu dönemi bu antrenman şekliyle atlatacaklarını da sözlerine ekledi.