corona virüsü

Yeni Malatyaspor Hız Kesmeden Çalışıyor

Küresel salgın corona virüsü covid-19’un yayılmasının ve bulaşmasının önlenmesi amacıyla alınan önlemlerden biri de lig maçlarının ertelenmesiydi. Süper Lig başta olmak üzere futbol, basketbol ve voleybol liglerindeki bütün maçlar belirsiz bir süre ile ertelendi. Corona virüsüyle mücadelenin biteceği zaman belli olmadığı için ligin başlama zamanı da henüz belli değil. Süper Lig takımları da ligin başlama zamanını merak etmekle beraber bu belirsiz zamanı futbolculara evde antrenmana yönlendirerek geçirmeye çalışıyorlar.

Süper Ligin Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor da futbolcularını bu dönemde evde antrenman ve online antrenmana yönlendirdi. Yeni Malatyasporlu futbolcular isterlerse tesislerde de antrenman yapabiliyorlar fakat tesislerdeki antrenman tek ve bireysel olarak yapılıyor. Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi teknik direktör Hikmet Karaman ve teknik ekibin hazırladığı antrenman programı ile yarın lig başlayacakmış düşüncesi ile çalışma yaptıklarını açıkladı.

‘’Futbolcularımız Şehirden Çıkmıyor’’

Yeni Malatyaspor yönetimi bu süreçte futbolcuları acil bir durum olmadıkça şehirden çıkmamaları konusunda da uyardıklarını belirterek kulüp olarak sağlığın her zaman bir numaralı öncelikleri olduğunu da ifade etti. Yeni Malatyaspor Kulübünün lig maçlarının ertelenmesi ve ligin devam ettiği dönemde de alınan yenilgiler dolayısıyla yaşadığı finansal kriz konusunda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile görüştüğü iddia edildi. Selahattin Gürkan’ın da Yeni Malatyaspor Kulübüne destek sözü verdiği alınan haberler arasında bulunuyor.