covid-19

Yeni Malatyaspor Tesislerinde Tek Tek Antrenman

Süper Lig başta olmak üzere bütün spor ligleri corona virüsü covid-19 sebebiyle ertelenince sporcular antrenmanlarını evde devam ediyor. Yeni Malatyaspor’un futbolcuları da takımın teknik kadrosunun hazırladığı antrenman programını evde online antrenman olarak uyguluyorlar. Yeni Malatyaspor’un antrenman tesisleri toplu olarak antrenman yapılması için kullanılmıyor. Corona virüsünün temas yoluyla bulaşması sebebiyle virüsten korunmak için en güvenli yolun izole olmak ve evden çıkmamak olduğu uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Yeni Malatyaspor kulübü yabancı futbolcuların da virüsün bulaşma riskine karşılık yurt dışına çıkmalarına izin vermiyor. Yeni Malatyasporlu futbolcular antrenman programlarını evde uygulayabilecekleri gibi isterlerse Yeni Malatyaspor’un tesislerinde de antrenman yapabilecekler. Fakat tesislerde antrenman yapmak isteyen futbolcu tek başına antrenman yapacak bu sebeple de tesisler futbolculara dönüşümlü olarak hizmet verecek. Yeni Malatyaspor Kulübü antrenman saatini günün 24 saati açık olduğunu tek şartın corona virüsünün bulaşmaması için futbolcuların tek olarak antrenman yapması olduğunu söylediler. Yeni Malatyaspor’un Zimbabveli futbolcusu Teanege Hedebe antrenmanının tesislerde yapmayı tercih etti ve tek başına antrenman sahasında antrenman programını uyguladı.

‘’Virüs Tehlikesi Ortadan Kalkana Kadar Sürecek’’

Yeni Malatyaspor Yönetimi futbolcuların evde antrenman uygulamasına corona virüsünün yayılma tehlikesi ortadan kalkana kadar devam edeceğini, tesislerde toplu olarak antrenman yapılmamasının da aynı şekilde virüs tehdidinin ortadan kalkmasına bağlı olduğunu açıkladı.