Süper Lig

Yeni Malatyaspor’da Online Antrenman

Ülkemizde 11 Mart’ta görülmeye başlayan corona virüsü sebebiyle Süper Lig başta olmak üzere bütün futbol, basketbol ve voleybol maçlarının önce seyircisiz oynanma kararı alındı. Sonraki süreçte virüsün yayılmasının önüne geçilemediği için geçen hafta lig maçlarının ertelenmesi ve ligin durdurulması kararı ile futbol kulüpleri futbolcularına izin verdi.

Futbol kulüpleri izinden sonra bu hafta antrenmanlara başlıyorlar. Corona virüsünün yayılması temas ile olduğu ve toplu olarak bulunula alanlar virüsün bulaşma ortamı olduğu için futbolculardan bireysel antrenman yapmaları önerildi. Yeni Malatyaspor da 23 Mart Pazartesi gününe (bugün) kadar futbolcularına izin verdi ve bugün Yeni Malatyasporlu futbolcular antrenmanlara başladılar. Futbolcular evlerinden çıkmadan bireysel antrenman programına göre bulundukları yerden ve evde kal çağrısına uyarak antrenmanlarını yaptılar.

Futbolcular İnternet Üzerinden Takip Ediliyor

Yeni Malatyasporlu futbolculara özel olarak hazırlanan bireysel programları futbolcular bireysel olarak uyguluyorlar. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman da sosyal medya hesapları üzerinden online olarak futbolcularının çalışmalarını izliyor ve futbolcuları takip ediyor. Futbolculara özel olarak hazırlanan kalori hesabının da baz alındığı beslenme programı da internet üzerinden takip ediliyor.

Corona virüsü ertelenen lig maçları futbol antrenmanlarında yeni bir dönem açtı.