Malatya

Yeni Malatyaspor Evde Antrenmana Devam

Süper Ligde Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor’un futbolcuları evde yaptıkları bireysel antrenmanlara devam ediyorlar. Corona virüsü covid-19’un yayılmasının ve bulaşmasının önüne den geçmek amacıyla alınan önlemler kapsamında lig maçları ertelenmişti. Corona virüsünden korunmak amacıyla futbol kulüpleri toplu antrenman yapmayı bıraktılar.

Yeni Malatyaspor kulübü de futbolcuların, teknik adamların ve kulüp çalışanlarının corona virüsüne yakalanma riskini ortadan kaldırmak için bireysel antrenman sistemine geçtiler. Teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programına göre futbolcular evde antrenman yapıyorlar. Futbolcular evde yaptıkları antrenmanın video görüntülerini de kulübe ve teknik direktör Hikmet Karaman’a gönderiyorlar.

Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi futbolculara antrenmanda kullanacakları ekipmanı da verdiler. Yeni Malatyaspor yöneyimi corona virüsü riski ortadan kalkana kadar bu şekilde antrenmanlara devam etmeyi düşündüklerini söylediler. Türkiye Futbol Federasyonu’nun lig maçları ile ilgili alacağı kararlara göre hareket edeceklerini de açıkladılar.

Hikmet Karaman ‘’Evde Kal’’ Dedi

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman da corona virüsü sebebiyle bireysel antrenmanlara yöneldiklerini söyleyerek bu dönemi böyle geçireceklerini söyledi. Hikmet Karaman corona virüsünün sadece ülkemizde değil dünyada küresel bir sorun olduğunu belirtti ve mecbur kalmadıktan sonra evden çıkılmamasını istedi.