Derebeyleri

Derebeyleri’nden ‘’Evde Kal’’ Mesajı

Yeni Malatyaspor takımının taraftar grubu Derebeyleri olarak bilinmekte ve Derebeyleri toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla tüm Türkiye’ye ‘’Evde Kal’’ mesajı verdiler. Corona virüsü covid-19’un ülkemizde yayılmasının önlenmesi için evde kalmanın en etkili korunma yolu olduğu biliniyor ve mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamak öneriliyor. Covid-19 virüsü sadece ülkemizde değil Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada ve Avustralya’da ölümlere neden oluyor. Virüsün aşısı ve ilacı henüz bulunamadı.

Yeni Malatyaspor’un Taraftar Grubu da lise ve üniversite taraftarları, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Yeni Malatyaspor taraftarları, taraftarların tribün liderleri ve Yeni Malatyaspor Başkanının Evde Kal mesajı verdiği bir video hazırladı. Hazırlanan bu video sosyal medya hesabından yayınlandı ve kısa zamanda çok fazla beğeni aldı.

‘’Takımımız Özledik’’

Yeni Malatyaspor’un taraftar grubu Evde Kal mesajının temel alınarak hazırlandığı bu videoda ülkece ve dünya ile beraber olağanüstü günlerden geçtiğimizi vurgulayarak lig maçlarının ertelenmesi sebebiyle de Yeni Malatyaspor’u çok özlediklerini anlattılar. Taraftarlar takımlarını çok özleseler de evde kalma sorumluluğu ile hareket edip kısa zamanda covid-19 virüsünün yayılmasının önüne geçilmesi gerektiğini, bugünlerin birlik ve beraberlik ile atlatılacağını vurguladılar.