Yeni Malatyaspor

Arturo Mina’nın Açıklamaları

Süper Ligde en kötü sezonunu geçiren Yeni Malatyaspor corona virüsü sebebiyle maçların ertelenmesinin ardından futbolcuların evden online antrenman yapması ile corona virüsü önlemleri aldı. Yeni Malatyaspor’un Ekvatorlu futbolcusu Arturo Mina lig maçlarının ertelenmesi ve corona virüsü ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Mina Radyospor’da konuk olduğu programda ailesinin ve kendisinin iyi olduğunu evden çıkmadıklarını söyleyerek Malatya’da yaşayanların da evde kal çağrısına uyduklarını da sözlerine ekledi.

Mina Yeni Malatyaspor’un antrenmanlara ne zaman başlayacağı ile ilgili bir gelişme olmadığını kulüp yönetiminin bir toplantı yapıp antrenman zamanını bildireceklerini açıkladı. Mina lig maçlarındaki erteleme kararının devam etmesini şu anda hiçbir futbolcunun maça çıkmasının doğru bir karar olmadığını belirtti. Mina son olarak spor dünyasından Galatasaray camiasından Abdürrahim Albayrak ve fatih Terim’in covid-19 virüsüne yakalanması ile ilgili olarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Hikmet Karaman’dan Geçmiş Olsun Mesajı

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman da covid-19 virüsü pozitif çıkan Fatih Terim’e geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hikmet Karaman Fatih Terim’e ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileyerek Fatih Terim’in en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diledi.