covid-19

Yeni Malatyaspor Kaptanının Açıklamaları

Corona virüsü covid-19 dünyada ve ülkemizde önlemeyen yayılma hızı ve binlerce hayat kaybına yol açmasıyla herkesin hayat tarzında değişimlere yol açtı. Corona virüsünün ülkemizde de yayılmasını önlemek amacıyla lig maçlarının belirsiz sürede ertelenmesi tüm futbol kulüplerinde belirsizliğe yol açtı. Süper ligde kötü bir sezon geçiren Yeni Malatyasporlu futbolcular hem bu belirsiz sürenin geçmesini beklerken evden de antrenmanlarına devam ediyorlar.

Yeni Malatyaspor’un kaptanı Murat Yıldırım da bu süreç ile ilgili olarak düşüncelerini anlattı. Murat Yıldırım bu dönemde takım arkadaşlarının ve kendisinin evde vakit geçirdiğini ve evde bireysel olarak antrenman yaptıklarını söyledi. Murat Yıldırım lig maçları başladığı takdirde sürecin nasıl olacağı konusunda da soru işaretleri olduğunu anlattı.

’Önceliklerimiz Değişti’’

Yeni Malatyaspor’un takımının kaptanı hayattaki önceliklerin hızla değiştiğini söyleyerek 15 gün önce lig maçları ile ilgili planlar ve programlar yaparken şu anda küresel bir salgınla karşı karşıya olduklarını ve sağlıklarını korumak için dışarı çıkamadıklarını açıkladı. Murat Yıldırım şu an takım arkadaşlarının ve Yeni Malatyaspor camiasının lig devam eder mi maçlar oynanır mı düşüncesinde olmadıklarını önceliğin insan hayatı ve sağlık olduğunu söyledi.

Kaptan corona virüsüne yakalanmamak için uyarılara dikkat edilmesini ve mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmamasını söyleyerek sıklıkla ellerin yıkanmasını da hatırlatarak evde kal mesajı verdi.