Malatyaspor teknik direktörü

Hikmet Karaman ‘’Evde Kal’’ Diyor

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman corona virüsü covid-19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesiyle Yeni Malatyaspor’un antrenman programı konusunda açıklamalar yaptı. Süper ligde özellikle ligin ikinci yarısında kötü bir performans gösteren Yeni Malatyaspor teknik direktör Hikmet Karaman ile yeni çalışmaya başlamış ve Hikmet Karaman’ın çalıştırdığı Yeni Malatyaspor takımı 3 maça çıkmıştı.

Hikmet Karaman corona virüsünün bulaşma riski olduğu için tesislerde antrenman yapılmadığını, futbolcuların kendilerine verilen antrenman programı dahilinde evde antrenman yaptıklarını ve antrenman videolarının teknik ekibe gönderildiğini söyledi. Hikmet Karaman futbolcuların gönderdikleri antrenman videolarının Yeni Malatyaspor’un teknik kadrosu ve kendisi tarafından incelendiğini ve futbolcuların buna göre yönlendirildiklerini açıkladı. Hikmet Karaman lig başlangıç tarihinin belli olmasıyla antrenmanların da hızlanacağını ama öncelikle corona virüsünün bulaşma ve ölüm riskinin ortadan kalkması gerektiğini ifade etti.

‘’Beraberlik ile Bu Günleri Aşacağız’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü sağlığın her şeyden önemli bir konu olduğunu vurgulayarak herkesin evde kalması ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini ek olarak yetkili makamların yaptığı uyarıların da dikkate alınması gerektiğini belirtti. Hikmet Karaman futbol ve spor dünyasından covid-19’a yakalanan isimlere de geçmiş olsun dileklerini bir kez daha tekrarlayarak göz önünde olan kişiler haricinde de birçok kişinin bu hastalıkla mücadele ettiğini bu günleri beraberlik ile aşılacağını anlattı.