en kötü

Hikmet Karaman:’’ Önceliğimiz İnsan Sağlığı’’

 Süper ligde tarihinin en kötü sezonunu geçiren Yeni Malatyaspor’da futbolcular lig maçlarının ertelenmesi ile antrenmanlarına evde devam ediyorlar. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman da hazırladıkları antrenman programlarını futbolcuların evden çıkmadan uyguladıklarını ve antrenman videolarını kendilerine gönderdiklerini söyledi. Yeni Malatyaspor’un antrenman tesislerinde antrenman yapmak isteyen futbolcuların ise tek başına antrenman yapmalarına izin veriliyor.

Hikmet Karaman Süper Ligin ertelenmesi ile ilgili olarak şu anda konuşmanın erken olduğunu söyleyerek corona virüsünün dünyada, Avrupa’da ve Türkiye’deki yayılma hızına göre ligin başlamasına karar verileceğini söyledi. Hikmet Karaman önceliğin küresel salgın halinde olan corona virüsünün durdurulması olduğunu söyleyerek tüm dünyada spor faaliyetlerinin durduğunu ve ertelendiğini söyleyerek her zaman insan sağlığının öncelik olduğunu hatırlattı.

‘’Takımım da Ben de Profesyoneliz’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü lig maçları başladığı takdirde kısa zamanda koordineli bir çalışma ile lige hazırlanacaklarını zaten bu süreçte evde antrenman sistemiyle futbolcuların antrenman yaptıklarını da açıkladı. Lig maçları başladığı takdirde maçlara hazırlanmanın zor bir iş olmadığını ve Yeni Malatyaspor’un da kendisinin de profesyonel olduğunu bunun da profesyonellik gerektirdiğini belirtti. Yeni Malatyaspor’un ligdeki kötü performansı ile ilgili olarak da konuşan Hikmet Karaman lig başladığı takdirde takımın eski performans düşüklüğünün olmayacağını ve başka bir yeni Malatyaspor’un sahada olacağını vurguladı.