covid-19

Sakıp Aytaç’ın Covid-19 Açıklamaları

Corona virüsü covid-19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile Süper lig başta olmak üzere bütün liglerdeki takımlar farklı antrenman seçeneklerini değerlendirdiler. Corona virüsünün temas yoluyla bulaşması sebebiyle futbol kulüpleri antrenmanlarının tesislerde yapmıyorlar ve toplu olarak antrenmanları da bıraktılar. Evde antrenman, online antrenman ya da telekonferans ile antrenman futbol kulüplerinin corona virüsü önlemleri kapsamında futbolcuların antrenman seçenekleri arasında yer alıyor.

Yeni Malatyasporlu futbolcular da evde antrenman ile lig maçlarının başladığı döneme kendilerini hazırlıyorlar Yeni Malatyaspor’un sol bek oyuncusu Sakıb Aytaç da evde antrenman yapan futbolculardan ve Sakıb Aytaç Hikmet Karaman ve ekibinin hazırladığı antrenman programını evde uyguluyor. Sakıb Aytaç bu dönemden geçerken öncelikle sağlığımızın yerinde olduğu için şükretmememiz gerektiğini söyleyerek bu zamanların da geçeceğini ifade etti.

‘’Futbol Konuşacak Süreçte Değiliz’’

Sakıb Aytaç 3 hafta öncesine kadar herkesin plan ve programı olduğunu ama corona virüsü salgınının ülkemizde ve dünyada yayılması ile tüm planların alt üst olduğunu da belirtti. Yeni Malatyasporlu futbolcu evden çıkmamamız gereken bu zamanların da geçeceğini moralimizi bozmamamızı ve güzel günlerin de geleceğini söyledi. Sakıb Aytaç lig maçları ve futbol ile ilgili olarak da içinden geçtiğimiz günlerin futbol konuşulacak bir dönem olmadığını corona virüsü ile mücadelemizden en az kayıpla çıkmamızın önceliğimiz olduğunu açıkladı.