covid-19

Eren Tozlu’nun Açıklamaları

11 Mart tarihinde corona virüsü covid-19 Türkiye’de ilk vakanın görülmesiyle virüsün yayılmasının önlenmesi için lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Maçların seyircisiz oynanma kararı çok uzun süreli bir karar olmadı ve 1 hafta sonra lig maçlarının ertelenme kararı alındı. Corona virüsünün hızla yayılması ve temas yoluyla bulaşması bu önemlerin alınmasına sebep oldu.

Lig maçlarının ertelenmesi ile spor kulüpleri toplu halde antrenman yapmayı bıraktı ve futbolcular evde antrenman yapmaya başladılar. Yeni Malatyaspor da futbolcularının evde online antrenman yapmaları için teknik direktör Hikmet Karaman ve teknik kadronun hazırladığı antrenman programına göre futbolcuların antrenman yapmalarını sağlıyor.

Yeni Malatyaspor’un uzun süredir sakatlık ile mücadele eden futbolcusu Eren Tozlu da sakatlıktan kurtuldu ve antrenmanlarına başladı. Eren Tozlu kulübün hazırladığı antrenman programına göre evde çalışma yaptığını söyleyerek istendiği takdirde tesislerde de antrenman yapma imkânı olduğunu ama tesislerde tek kişi antrenman yaptıklarını anlattı. Yeni Malatyasporlu futbolcu evde ya da tesiste antrenman yapabilseler de takım halinde antrenmanın her zaman daha motive eden bir antrenman olduğunu fakat bu süreçte sağlık için bu önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti.

‘’Ligin Başlayacağı Konusunda Ümidim Yok’’

Eren Tozlu yarım kalan lig ile ilgili olarak da ligin başlaması konusunda pek ümitli olmadığını da ifade ederek virüs tehlikesinin ortadan kalkmasıyla tekrar bir araya gelmenin fiziksel ve ruhen çok zor olduğunu düşündüğünü söyledi. Eren Tozlu içinde bulunduğumuz süreçte tek önemli olanın sağlığımızı korumak ve corona virüsü ile mücadeleden galip çıkmak olduğunu söyledi.