covid-19

Yeni Malatyaspor’dan Bağış

Türkiye’de ve dünyada durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam eden corona virüsü covid-19 her gün binlerce insanın ölümüne yol açıyor. Türkiye’de 11 Mart’ta itibaren görülmeye başlayan corona virüsünün ülkemizde de 04 Nisan (bugün) 425 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Corona virüsünün Türkiye’de yayılmasının önlenmesi için birçok önlem alınsa da virüsten korunmak için en güvenli yerin ev olduğu ve evden çıkılmaması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor.

Ekonomik krizin yaşandığı Türkiye’de corona virüsü önlemleri ekonomik krizi daha da derinleştirdi ve birçok kişinin işini kaybetmesine sebep olmuştur. İşini kaybeden ve zor durumda olan dar gelirli yardıma muhtaç kişilere yardım yapabilmek için Milli Dayanışma Kampanyası düzenlendi. Bu kampanyaya yapılan bağışlar ile yardıma muhtaç olan kişilere ve ailelere yardım yapılacak. Her kesimden ve her sektörden bağış yapılan kampanyaya Yeni Malatyaspor Kulübü de 100 bin TL bağış ile destek verdi.

100 TL Bağış

Biz Bize Yeteriz Türkiyem mesajıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına verdiği destek ile ilgili Yeni Malatyaspor sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Sarı-siyahlı kulüp yaptığı paylaşımda Milli dayanışma Kampanyasına 100 bin TL bağış yaptıklarını ve bu günlerin birlik ve beraberlik duygusu ile atlatılacağını ifade etti.