Süper Lig

Yeni Malatyaspor’un Bonservis Gelirleri

Yeni Malatyaspor Süper Lig mücadelesinden bu sezon üçüncü sezonunu tamamlayacak ve kulüp futbolcu transferlerinden elde ettiği bonservis geliri ile kasasına küçümsenmeyecek bir tutar ekledi. Bu sezon kulüp tarihindeki en kötü sezonlarından birini geçiren Yeni Malatyaspor 11 haftadır oynadığı maçlarda galibiyete hasret kaldı. Malatya temsilcisi son oynadığı 11 maçta 9 yenilgi ve 2 beraberlik ile sahadan ayrıldı ve bu başarısız sonuçlar Yeni Malatyaspor’un puan kaybetmesine neden oldu.

2017-2018 futbol sezonu Yeni Malatyaspor’un Süper Lig’deki ilk sezonuydu ve bu sezon Arturo Mina için 2 milyon 800 bin gibi ciddi bir tutar bonservis ücreti ödedi. Bonservis giderinin fazla olduğu bu sezon Malatya kulübü bonservis geliri elde edemediği bir sezon oldu.

Futbolcuların Satışından Kar Elde Edildi

Danijel Aleksic’in İsviçre ligi takımı FC St. Gallen’den transferinde 2018-2019 sezonunda 730 bin ödeyen Yeni Malatyaspor’un bu bonservis giderlerine rağmen bonservis gelirleri fazlaydı. Okechukwu Azubuike’yi Mısır Ligine 11 milyon 250 bin TL kar eden sarı siyahlı kulüp, Fenerbahçe’ye transfer olan Sadık Çiftpınar’dan da 4 milyon 500 bin kar ederek bonservis gelirlerinden ciddi bir gelir elde etti.