2019-2020 futbol sezonu

Yeni Malatyaspor’un Fedakarlık Talebi

Yeni Malatyaspor’un 2019-2020 futbol sezonu en kötü sezonu olarak geçiyor ve özellikle ligin ikinci yarısında takım adeta galibiyete hasret kaldı. Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi futbol kulüplerini finansal olarak zora soktu. Yeni Malatyaspor kulübü de kötü geçen sezon ve ardı ardına gelen mağlubiyetler ile finansal olarak zorlanmasının üzerine lig maçlarının ertelenmesinin yarattığı ekonomik kriz de eklendi.

Lig maçlarının ertelenmesinin futbol kulüplerinde oluşan maddi zorluk ve ekonomik sıkıntıya kulüpler futbolcuların ücretlerinde indirim talebi ile çözüm bulmaya çalışıyorlar. Yeni Malatyaspor da bu yönde bir adım atarak futbolcuların ücretlerinde indirim talebinde bulunma kararı aldı.

‘’Kaptanlardan Olumlu Tepki Aldık’’

Kulüp Başkanı Adil Gevrek takım kaptanları ile indirim konusunda görüşme yaptıklarını ve bu görüşmenin olumlu gittiğini açıkladı. Kulüp Başkanı Yeni Malatyasporlu futbolcuların ücretleri ve kulüpten alacakları konusunda indirim talep edileceğini ve futbolcuların da bu karara destek olacaklarını düşündüğünü söyleyerek önümüzdeki günlerde futbolcularla da bu kararı konuşacaklarını ifade etti. Adil Gevrek ülke ve dünya olarak olağanüstü ve fedakârlık gerektiren zamanlardan geçtiğimiz ve bu zamanları da beraberlik ile atlatacağımız belirtti.