Sergen Yalçın

Acquah Beşiktaş Radarında

Yeni Malatyaspor teknik direktör Sergen Yalçın ile ocak ayında yollarını ayırmış ve Sergen Yalçın da şubat ayında Beşiktaş’ı çalıştırmaya başlamıştır. Sergen Yalçın’ın Yeni Malatyaspor’dan Ganalı futbolcu Afriyie Acquah’ı Beşiktaş’a transfer etmek istediği ve bu transfer ile ilgili görüşmeler yaptığı bilgisi alındı. Beşiktaş teknik direktörünün Beşiktaş’ta kiralık olarak oynayan ve sezon sonunda kiralık sözleşmesi biten Mohamed Elneny’den boşalacak kadroya Acquah’ı dahil etmek istediği öğrenildi.

‘’Lecce’den Teklif Geldi’’

28 yaşındaki Acquah sezon başında Empoli’den Yeni Malatyaspor takımın transfer olmuştu. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ise Acquah’ın Beşiktaşa’a transfer haberi ile ilgili olarak kendisine ya da kulübe Ganali futbolcu için transfer teklifi gelmediğini söyleyerek devre arasında futbolcuya Avrupa’dan teklif geldiğini ama kabul etmediklerini de belirtti. Adil Gevrek ligin devre arasında İtalya Serie A takımı Lecce’den Acquah’ya transfer teklifi geldiğini bu transfer teklifinin 2 milyon Euro olduğunu bu teklifin de Yeni Malatyaspor tarafından kabul edilmediğini açıkladı.

İtalya Serie A’da Torino takımında da forma giyen Acquah Yeni Malatyaspor forması ile 21 maça çıktı. Sarı siyahlı kulübün Ganalı futbolcuya Beşiktaş’tan teklif geldiği takdirde belirleyeceği transfer ücreti merak ediliyor.