covid 19

Yeni Malatyaspor’da Online Yönetim Toplantısı

Corona virüsü covid 19 önlemleri kapsamında tesislerde takım halinde antrenman yapmayı bırakan Yeni Malatyaspor’da futbolcular evde antrenmana devam ediyorlar. Teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programı futbolcular evde uyguluyorlar. Tesislerde antrenman yapmak isteyen futbolcular ise tek olarak antrenman yapıyorlar. Yeni Malatyaspor Kulübü Türkiye futbol federasyonunun lig başlama tarihine göre antrenman programını planyacaklarını açıkladı.

Yeni Malatyaspor Kulübü yönetim olarak yapacakları toplantıyı da corona virüsünün bulaşma riskine önlem olarak online yaptılar. Online ortamda yapılan toplantıda corona virüsü konusunda alınan önlemler değerlendirildi ve yapılacak mali kongre ile ilgili kararlar alındı. Temas yoluyla bulaşan corona virüsünden korunmak için sosyal mesafenin de korunması gerekmektedir. Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek virüsün bulaşmasını ve yayılmasını önlemek amacıyla online toplantı yaptıklarını ve en önemli konunun sağlığımızı korumak olduğunu belirtti.

‘’Takım Evde Antrenmana Devam Edecek’’

Adil Gevrek Yeni Malatyasporlu futbolcuların bir süre daha evde antrenmana devam edeceklerini söyleyerek covid-19 riski ortadan kalkmadan takım olarak antrenman yapmanın doğru olmadığını söyledi. Kulüp Başkanı, TFF lig başlama tarihine ne zaman uygun görürse o karar uyacaklarını ve ona göre hazırlıklarını yapacaklarını ifade etti.