”Kamuoyunun Penaltı Dediği Pozisyonu VAR Hakemleri Görmüyor”

Yeni Malatyaspor’dan hakemlere tepkiler devam ediyor. Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulunarak ” Tüm spor kamuoyunun penaltı dediği pozisyonu maalesef ne orta hakem ne yan ne de VAR hakemleri görüyor. Artık ben burada art niyet arıyorum.” dedi.

Yeni Malatyaspor’un hakemler ile ilgili şikayetleri devam ediyor. Galatasaray ile yaptığı maçtan 1-0 mağlup ayrılan Yeni Malatyaspor, müsabakada giderek iyiye giden bir performans gösteriyor. Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel konu ile ilgili yeniden açıklamalarda bulundu.

Art Niyet Arıyorum

Hakkı Çelikel açıklamalarında “Hiçbir Anadolu kulübü buralara kolay gelmiyor. Yöneticiler, şehir, futbolcular bir hafta boyunca maçla yatıp maçla kalkıyor. Anadolu takımları için bir puan bile çok önemliyken 3 puan çok çok önemli. İstiyoruz ki biz kimsenin hakkını yemeyelim ancak bizim de hakkımız yenmesin. Tüm spor kamuoyunun penaltı dediği pozisyonu maalesef ne orta hakem ne yan ne de VAR hakemleri görüyor. Artık ben burada art niyet arıyorum. Canı yanan biz oluyoruz ama ne kadar bağırsak da federasyona ve ilgililere sesimizi duyuramıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ceza Yiyoruz Ne Yapacağımızı Şaşırdık

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, hakem ile ilgili şikayetlerini “Biz yöneticiler olarak düşünmek istemesek de kamuoyu ve taraftarlar ligde art niyet olduğunu söylüyor. Biz buna inanmak istemiyoruz ama gördüğümüz tablo bu yönde. Maalesef dört büyük kulüp dışındaki tüm kulüpler keyfe keder, çok rahat ezilebiliyor. Sesimizi gür çıkartalım, bunları konuşalım istiyoruz ceza yiyoruz, ne yapacağımızı şaşırdık. Buradan TFF’ye seslenmek istiyorum; Malatyaspor’un Antalya’ya niye gittiğini, niye bir hafta kaldığını soran TFF Başkanı şapkasını önüne koysun, kendi yönetimini, MHK Başkanı’nı, yardımcısını, Türk futbolunu içinden çıkılmaz hale getirdiğini düşünsün. Bu yıl, lig içinden çıkılmaz bir hal aldı, bunları düşünüp ne yapacağına karar versin. TFF’ye vicdanları varsa sesleniyorum; bizim verilmeyen penaltımızla alakalı ne yapacaklar bekliyoruz. VAR hakemleri niye var, neden var ve kim için var? Federasyonun bunu objektif bir şekilde açıklamasını istiyoruz.” sözleriyle ifade etti.