Yeni Malatyaspor ”Adalet Herkese Lazım Sadece 4 Büyüklere Değil”

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel Galatasaray maçında penaltılarının verilmemesine yönelik “Tüm Türkiye’nin gözü önünde penaltımız verilmedi. Bu pozisyonda neden VAR’a gidilmez bana kim izah edebilir. İnanın çok şaşkınız ve hayal kırıklığı içerisindeyiz. Yazıktır günahtır. Bu kadar da Anadolu takımlarını küçümsemesinler. Adalet herkese lazım, sadece 4 büyüklere değil. ” diyerek tepki gösterdi.

Süper Lig’de 24 puan ile 10. sırada yer alan Malatyaspor, Galatasaray maçından 1-0 mağlubiyetle ayrıldı. Süper Lig’in 22. haftası kapsamında gerçekleşen müsabaka sonrasında Yeni Malatyaspor haftayı hiç puan almayarak tamamladı. Kulüp, hakemin penaltılarını vermediğini söyleyerek haksızlık yapıldığını iddia etti.

Hayal Kırıklığı İçerisindeyiz

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, konu ile ilgili “Yeni Malatyaspor olarak puan için çıktığımız Galatasaray karşılaşmasında oldukça başarılı bir performans ortaya koyduk. Gol ya da goller bulabileceğimiz pozisyonlarımız vardı. Fakat öyle bir pozisyon var ki, tüm Türkiye’nin gözü önünde penaltımız verilmedi. Bu pozisyonda neden VAR’a gidilmez bana kim izah edebilir. İnanın çok şaşkınız ve hayal kırıklığı içerisindeyiz. Yani önünüzde bir ekran var ve pozisyonu izliyorsunuz. Bu penaltıyı vermemek nasıl izah edilebilir. Yazıktır, günahtır. Bu kadar da Anadolu takımlarını küçümsemesinler. Adalet herkese lazım, sadece 4 büyüklere değil. Emek veriyoruz, zaman harcıyoruz. Bu kadar kolay olmamalı bu işler.” değerlendirmelerinde bulundu.

Kemal Hoca Bize Umut Verdi

Teknik direktörleri Kemal Özdeş ile istedikleri performansı yakalayabileceklerinden umutlu olduklarını belirten Çelikel, yaptığı açıklamalarda “Galatasaray karşılaşmasında net bir şekilde gördük ki Kemal Hocamız takımda taşları yavaş yavaş oturtmaya başlamış. Sahada ne yaptığını bilen, rakibiyle başa baş oynayan bir takım vardı. Açıkçası bu oyun bize ilerisi adına umut verdi. Biz arkasının geleceğine inanıyoruz. Taraftarımız ve camiamız şimdiden önümüzdeki hafta oynayacağımız Antalya maçına motive olmalı.” ifadelerine yer verdi.