Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’un Hakem Tepkisi

Süper Lig 22. Hafta maçında Galatasaray’a 1-0 yenilen Yeni Malatyaspor yenildiği bu maçta hakemlerin aldığı yanlış ve taraflı kararlar sonucu bu yenilgiyi aldıklarını düşünerek hakemlere tepkisini dile getirdi. Galatasaray-Malatyaspor maçında malatyaspor lehine olan bir penaltının verilmediğini düşünen ve bu konuda kendilerine haksızlık edildiğini söyleyen Yeni Malatyaspor’un futbolcuları, kulüp yönetimi ve taraftarlar hakemlerin Galatasaray lehine kararlar aldığını düşünüyorlar.

Yeni Malatyaspor’un Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel Galatasaray ile oynadıkları maç ile ilgili yaptıkları açıklamada Yeni Malatyaspor’un kullanması gereken penaltının göz göre göre verilmediğini ve bu olaya çok üzüldüklerini ifade etti. Hakkı Çelikel Yeni kendi takımları gibi Anadolu takımlarının ligde 2. Planda kaldığını bütün kararların 4 büyük kulüp lehine verildiğini söyleyerek kendilerinin de dikkate alınmasını istedi ve bu durumdan çok rahatsız olduklarını söyledi.

‘’İstenen Futbolu Oynadık’’

Puana çok ihtiyacı olan bu haftada da Galatasaray a yenilerek haftayı puansız bitiren Yeni Malatyaspor’un Galatasaray maçında oynadığı futbolu da değerlendiren Hakkı Çelikel takımın maçta istenen oyunu sergilediğini söyledi. Hakkı Çelikel teknik direktör Kemal Özdeş’in takımda iyi şeyler yaptığını ve Galatasaray maçındaki performansın ilerideki maçlarda da devam edeceğini ve başarılı sonuçlar alınacağını söyleyerek taraftarların kendilerine desteğini bırakmamalarını da rica etti.