Yeni Malatyaspor’dan Yeni VAR Açıklaması

Yeni Malatyaspor Kulübü’nün Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, deplasmanda oynadıkları Galatasaray karşısında bir penaltılarının verilmediğini iddia ederek bazı açıklamalarda bulundu. Çelikel, tüm spor kamuoyunun penaltı dediği pozisyona ne yazık ki orta hakem ve VAR hakemlerinin tepki vermediğini dile getirdi.

Yeni Malatyaspor Kulübü’nün Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, deplasmanda kaybettikleri Galatasaray karşılaşmasının ardından hakemlere ateş püskürdü. Seri’nin topa elle müdahale ettiğini ve hakemlerin bu pozisyonu atladığını ileri süren Çelikel, “Spor kamuoyunun penaltı dediği pozisyonu maalesef ne orta hakem ne yan ne de VAR hakemleri görüyor.” dedi.

Anadolu Ajansı mikrofonlarına konuşan Hakkı Çelikel, Galatasaray’a konuk oldukları maçta çok iyi mücadele verdiklerini ve hak etmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını dile getirdi. Takım oynadığı futbolun başta yönetim olmak üzere taraftarları da umutlandırdığını belirten Çelikel, bu performanstan ötürü futbolcuları teker teker tebrik ettiğini bildirdi.

Hakkı Çelikel, ayrıca yönetimini beğenmedikleri hakem Alper Ulusoy’a da tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir Anadolu kulübü buralara kolay gelmiyor. Yöneticiler, şehir, futbolcular bir hafta boyunca maçla yatıp maçla kalkıyor. Anadolu takımları için bir puan bile çok önemliyken 3 puan çok çok önemli. İstiyoruz ki biz kimsenin hakkını yemeyelim ancak bizim de hakkımız yenmesin. Tüm spor kamuoyunun penaltı dediği pozisyonu maalesef ne orta hakem ne yan ne de VAR hakemleri görüyor. Artık ben burada art niyet arıyorum. Canı yanan biz oluyoruz ama ne kadar bağırsak da federasyona ve ilgililere sesimizi duyuramıyoruz.”

Konuştukça Ceza Yiyoruz

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, konuştukları zaman TFF tarafından ceza ile karşılaştıklarını söyledi. Ayrıca Çelikel, Süper Lig’de istisnasız bütün takımların hem VAR hem de orta hakemlerden şikayetçi olduklarını belirtti.

Yönetici grubu olarak hakemler aleyhinde düşünmek istemediklerini ancak kamuoyu ve taraftarların art niyet olduğuna inandığını aktaran Basın Sözcüsü, buna asla inanmak istemediklerini lakin gördükleri tablonun da bu yönde olduğunu söyledi. Dört büyük kulüp dışında diğer takımların keyfe keder ezildiğinin altını çizen Çelikel, seslerini gür çıkardıkları zaman ceza yediklerini ve ne yapacaklarını bilemediklerini ifade etti.