Yeni Malatyaspor

Kemal Özdeş’in Ankaragücü Yenilgisi Yorumu

6 hafta boyunca galibiyet yüzü göremeyen Yeni Malatyaspor en son yenilgisini başkent takımı Ankaragücü’ne karşı almıştı. 07 Şubat Cuma günü oynanan Ankaragücü maçını 1-0 kaybeden Yeni Malatyaspor’da alınan bu yenilgi üzerine teknik direktör Kemal Özdeş bir açıklama yaptı. Yeni Malatyaspor’u yeni çalıştırmaya başlayan Kemal Özdeş takımın bu sonuçları hak etmediğini ama ligin ikinci yarısında odaklanma sorunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kemal Özdeş yaptığı açıklamada Ankaragücü maçının ilk yarısında istedikleri oyunu oynayamadıklarını ve yenilgilerinin en büyük sebebinin bu olduğunu söyledi. İkinci yarıda gördükleri kırmızı kart ile 10 kişi kalmalarının maçın gidişatını değiştirdiğini ve takımı moral olarak alt üst ettiğini söyleyen Kemal Özdeş maçta bir gol atmalarının çok şeyi değiştireceğini ifade etti.

‘’Taraftar Desteği Bizim En Büyük Gücümüz’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Yeni Malatyaspor’un bu maç kazanamama döngüsünden çıkabilecek gücü olduğunu ve takım ve camia olarak bunu yapabilecek kalitede olduklarını söyledi. Yeni Malatyaspor’un bundan sonraki maçlarda başarılı sonuçlar alacağına inancı tam olan Kemal Özdeş taraftarlardan da kendilerini desteklemelerini ve taraftar desteğinin takımın en büyük gücü olduğunu sözlerine ekledi.