Süper Lig

Malatyaspor Taraftarları Takımlarını Yalnız Bırakmadı

Yeni Malatyaspor Süper Lig maçlarından aldığı talihsiz sonuçlar yüzünden kötü günler geçiriyor. 07 Şubat Cuma günü Ankaragücü ile kendi sahasında oynadığı maçı da 1-0 kaybetmesi Yeni Malatyaspor kulübünde, futbolcularda ve taraftarlarda üzüntüye neden oldu. Yeni Malatyaspor- Ankaragücü karşılamasındaki yenilgiden sonra bazı taraftar grupları Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in istifa etmesi yönünde sloganlar atmıştı. Bu olumsuz tablo üzerine Malatyaspor Taraftarları Derneği takımlarına tam destek konusunda çağrı yaptı.

‘’Protesto Çözüm Değildir’’

Yeni Malatyaspor Taraftarları Derneği takımlarına her şartta tam destek olacaklarını taraftarlığın özellikle Yeni Malatyaspor taraftarlığının bunu gerektirdiğini savundular. Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı bu konuda yaptığı açıklamada takımın Süper Lig maçlarında aldıkları sonuçlara taraftarlar olarak üzüldüklerini ama Yeni Malatyaspor’un güçlü bir takım olduğunu ve bu günleri aşacağını belirtti.

Ender Kaya oluşan olumsuz tablo karşısında Yeni Malatyaspor kulübünü ve yöneticilerini protesto etmenin çözüm olmayacağını ve durumu daha da zorlaştıracağını ifade etti. Yeni Malatyaspor taraftarı olmanın zor günlerde de takıma sahip çıkmayı gerektirdiğini söyleyen Ender Kaya takımlarını yalnız bırakmayacaklarını desteklerinin tam olduğunu sözlerine ekledi.