covid 19

Murat Yıldırım’ın Çocukları ile Antrenmanı

Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarına ara verilmesi futbolcular da kulüp tesislerinde antrenmanlara ara verdiler. Kalabalık ortamlarda ve temas yoluyla bulaşan corona virüsünden korunmak için kulüpler evde ve online antrenmanlara başladılar. Yeni Malatyaspor’un futbolcuları da teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını evde uyguluyorlar.

Lig maçlarına haziran ayının ikinci yarısı başlanma ihtimal üzerine Yeni Malatyaspor kulübü futbolcularından 15 Mayıs’ta Malatya’da olmalarını istedi. Yeni Malatyasporlu Murat Yıldırım da bu süreçte evde antrenman yaptığını ve ailesiyle vakit geçirdiğini anlatarak 3 çocuğu olduğu için onların da antrenmanlara dahil olduklarını söyledi. Murat Yıldırım Türkiye’de ve dünyada ilk defa böyle bir olayın yaşanması sebebiyle karantina döneminden nasıl etkilendiklerinin en net sonuçlarının sezon başlayınca ortaya çıkacağını açıkladı.

‘’Ligin Yeni Başladığını Düşüneceğiz’’

Evde yapılan antrenmanın takım ile ve tesislerde yapılan antrenman ile kıyaslanmaması gerektiğini vurgulayan Murat Yıldırım lig başlamadan 1 ay önce hazırlıklara başlamaları gerektiğini de söyledi. Yeni Malatyaspor’un ligin ikinci yarısındaki düşük performansı ve ligden düşme ihtimali olan takımlar arasında olmasıyla ilgili olarak başarılı futbolcu ligin bitimine 8 maç olduğunu belirterek lig yeni başlıyor gibi düşündüklerini de ifade etti. Murat Yıldırım ligi en iyi yerde bitirmeyi hedeflediklerini ve taraftarlarından da destek istedi.