Süper Lig

Yeni Malatyaspor’da Sözleşmesi Biten Futbolcular

Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere lig maçları covid 19 salgını sebebiyle belirsiz bir süre ertelenmişti ve başlama tarihi belirlenmemişti. Küresel salgın hala devam etmesine ve Türkiye ile dünyada corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısının artmasına rağmen lig maçlarının belirlenen yeni kurallar dahilinde başlaması planlanıyor. Ligin ertelenmesinin spor kulüplerini mali yönden zor durumda bırakmakta çünkü maçlar spor kulüplerinin en önemli gelir kaynağıydı.

Spor kulüplerinin lig maçlarının ertelenmesi ile gelir kayıpları yanında bir soruları daha var. Süper ligin takımları başta olmak üzere birçok takımın önemli futbolcularının sezon sonunda sözleşmeleri bitiyor. Mayıs sonu ve haziran sonuna denk gelen tarihlerde sözleşmesi biten futbolcular ile haziran ya da temmuz ayında oynanacak olan lig maçlarında nasıl oynayacaklar merak konusu oldu. Yeni Malatyaspor’da da sezon sonunda sözleşmesi biten 10 futbolcu bulunuyor.

Temmuz’da Oynayabilecekler mi?

Yeni Malatyaspor’da Gökhan Töre, file bekçisi Farnolle, Dia, Arturo Mina sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolcular ve Malatya ekibinin bu futbolcular için nasıl bir yol izleyeceği bekleniyor. Futbolcuların sözleşmeleri yenilenmezse ve TFF bu konu hakkında bir karar vermezse temmuz ayında oynanacak lig maçlarında bu futbolcular forma giyemeyebilir.