Süper Lig

Yeni Malatyaspor Kampa Girecek

Malatya’nın Süper Lig temsilcisi Yeni Malatyaspor da corona virüsü önlemleri dahilinde futbolcularına evde antrenman ile antrenman programına yönlendirmişti. Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman ve teknik ekibin hazırladığı antrenman programını futbolcular evde uyguluyorlardı. Kulübün tesislerinde antrenman yapmak isteyen futbolcular ise tek olarak, sosyal mesafe kurallarına ve hijyen kurallarına uygun olarak çalışmaları konusunda uyarılıyor.

Futbolcular Seyahat Belgesi Alacak

Lig maçlarının haziran ayının ikinci haftası başlama ihtimalinin açıklanması ile Yeni Malatyaspor kulübü de maçların başlamasından önce hazırlık programına başlama kararı aldı. Sarı siyahlı futbolculara 15 Mayıs’ta Malatya’da olmaları konusunda bilgi verildi ve 15 Mayıs’ta takım kampa girecek. Malatya dışında olan futbolcular 15 Mayıs’ta Malatya’da olabilmek için seyahat belgesi alma işlemlerine başladılar. Covid 19 sebebiyle büyükşehirler arası seyahat yasağı bulunuyor ve şehirlerarası seyahatler seyahat belgesi ile mümkün oluyor. Futbolcular 15 Mayıs’taki kamp dönemine kadar evde antrenmanlara devam edecek.

Yeni Malatyaspor Kulübü yönetimi ile teknik direktör ve teknik kadro Yeni Malatyaspor’un lig maçları başlayana kadar izleyeceği yok haritası ile ilgili olarak telekonferans ile toplantı yapacaklar.