Hikmet Karaman’ın Lig Başlama Yorumu

Covid 19 sebebiyle ertelenen Süper Lig maçlarının haziran ayında başlamasının planlandığı Türkiye Kulüpler Birliği tarafından açıklanmıştı. Ligde oynanacak kalan maçların seyircisiz oynanması kararlaştırıldı. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman haziran ayının lig maçlarının başlanması için erken bir tarih olduğunu ve covid 19’un şu anki seyrinin ligin başlaması için erken olduğunu söyledi.

Hikmet Karaman UEFA referans gösterilerek maçlara başlanmasının doğru bir karar olmadığını vurgulayarak ekonomik kaygılarla erken bir tarihte lige başlandığını açıkladı. Teknik adam kendisinin de futbolcularının da futbolu ve takım halinde antrenman yapmayı maça çıkmayı özlediklerini ama iki futbolcunun yan yana geldiğinde virüs endişesi yaşamasının endişe verici bir olay olduğunu anlattı.

‘’Haziran Erken Bir Tarih’’

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü futbolun takım oyunu olduğunu ve temasın en çok olduğunu bir spor olduğunu belirterek covid 19 riski ortadan kalkmadan futbola başlamanın erken bir karar olduğunu tekrar açıkladı. Hikmet Karaman Türkiye ve dünyanın bu salgından en kısa sürede kurtulmasını ve sağlıklı günlere kavuşmak dileğinde olduğunu ama salgını yaşadığımız şu günlerde de tedbirli davranılması gerektiğini sözlerine ekledi.