corona virüsü

Bifouma’dan Dikkat Çeken Maske

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılan corona virüsü sebebiyle hayatımıza giren sıklıkla kullandığımız malzeme de maskeler oldu. Kalabalık ortamlarda maske takma zorunluluğu olsa da dışarıya çıkılan her anda covid 19’dan korunmak için maske takmak gerekli hale geldi. Yeni Malatyaspor’un Kongolu futbolcusu Thievy Bifouma da takım arkadaşları gibi Ankara’da evde teknik direktörü Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını uyguluyor. Bifouma sosyal medya hesabından farklı ve ilginç bir maskeli fotoğrafını yayınlayarak takipçilerinin beğenisini topladı.

Bifouma Seyahat Yasağının Kalkmasını Bekliyor

Bifouma covid 19 önlemleri kapsamında iller arası seyahat yasağı olduğu için Ankara’da bulunduğu ve seyahat yasağının kalkmasının ardından Malatya’ya geleceği açıklandı. Bifouma bu ilginç maskeli paylaşımı ile herkese hem evde kal mesajı vererek maskesiz dışarı çıkılmamasını da göstermiş oldu.

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman evde antrenmanın futbolcular için verimli bir antrenman olmadığını sıklıkla dile getiriyor. Covid 19’dan korunmak için temastan kaçınmak ve sosyal mesafenin korunmasın gerekli olduğu için bu aşamada yapılabilecek başka antrenman alternatifi olmadığı için Bifouma da evde antrenman ile formunu korumaya çalışıyor.