Mercedes Kadir

Malatya’yı Üzen Vefat

Malatya’nın simgesi haline gelen Mercedes Kadir lakabı ile tanınan Fatih Kaydı 18 Nisan (dün) vefat etti. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yaşayan Fatih Kaydı’nın akli dengesi yerinde değildi ve devamlı bir sopayla geziyordu. Yanından ayırmadığı sopayı araba zanneden Fatih Kaydı bu sebeple Mercedes Kadir olarak tanınıyordu.

Malatya’nın süper Ligdeki temsilcisi Yeni Malatyaspor da Malatya’da üzüntü yaratan bu vefat ile ilgili olarak sosyal medya hesabından başsağlığı paylaşımı yaptı.

Yeni Malatyaspor kulübü taziye mesajında, yanından ayırmadığı sopasına dünyayı sığdıran ve Malatya’nın unutulmaz simalarından olan Fatih Kaydı’nın ölümünden üzüntü duyduklarını belirterek Malatya’ya başsağlığı dilediler.

Adil Gevrek de Üzüntüsünü İfade Etti

Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek de Mercedes Kadir’in Malatya’nın kültür simgesi ve değişmeyen kişisi olduğunu söyleyerek vefatına şahsen ve kulüp olarak üzüldüğünü ifade etti. Amatör ligde mücadele eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor Başkanı olan Tahsin Yılmaz da Mercedes Kadir’in vefatına üzüntüsünü ifade ederek Fatih Kaydı’nın ölümü ile Malatya’da yaşayanların anılarının, çocukluklarının da eksildiğini anlattı.

Mercedes Kadir’in Malatya’da Kent Müzesinde bal mumu heykeli bulunuyor ve Malatyalılar ile özdeşleşmiş bir kişilikti.