Süper Lig

Malatya Ekibi Puan Kaybediyor

Yeni Malatyaspor 2019-2020 Süper Lig sezonunda özellikle ligin ikinci yarısında düşen bir performans sergiledi ve lig maçlarına ara verilmesiyle 25 puanla 15. Sırada bulunuyor. Yeni Malatyaspor ligin 15. Haftasında Beşiktaş ile oynadığı maçtan 2-0 galip ayrılmıştı ve bu maçtan sonra bir daha maç kazanamadı. 11 haftadır galibiyete hasret kalan Malatya ekibi hızla puan kaybetti ve ligde son sıralara geriledi.

Yeni Malatyaspor’un Hikmet Karaman Dönemi

Yeni Malatyaspor’un bu düşen performansında teknik direktör değişikliklerinin etkisi büyük gibi görünüyor. 2019 yılı haziran ayında teknik direktör olarak Sergen Yalçın ile sözleşme imzalayan takım ligin ilk yarısında da Sergen Yalçın ile çalıştı. Ligin devre arasında Sergen Yalçın ile yolları ayıran sarı siyahlı takım Kemal Özdeş ile sözleşme imzaladı. Kemal Özdeş’in çalıştırdığı takım 5 maça çıktı ve bu 5 maçta da galibiyet alamadı. Başarısızı sonuçların ardından Kemal Özdeş de ayrıldı ve takımın başına Hikmet Karaman geldi.

Hikmet Karaman ile çalışmaya devam eden Yeni Malatyaspor teknik adam ile 3 maça çıktı ve ardından corona virüsü sebebiyle lige ara verildi. Hikmet Karaman ile çıkılan 3 maç 2 yenilgi ve 1 beraberlik ile sonuçlandı. Süper Ligdeki sezonları içinde en kötü sezonunu geçiren Yeni Malatyaspor yeni teknik direktör ile kalan 8 maçında puan kaybetmeyip ligde kalmayı hedefliyor.