corona virüsü

Hadebe’den Açıklamalar

Ligi maçlarının corona virüsü sebebiyle ertelenmesi sonucu Yeni Malatyaspor futbolcularını evde antrenman programı ile antrenman yaptırıyor. Teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programına göre antrenmanlarını yapan futbolcular antrenman görüntülerini de çekip Hikmet Karaman’a gönderiyorlar.

Teknik direktör Hikmet Karaman evde antrenmanın futbol için uygun bir antrenman olmadığını belirtse de covid 19 salgınından korunmak için başka bir antrenman alternatifi görünmüyor. Yeni Malatyaspor’un Zimbabveli futbolcusu Teenage Hadebe de teknik direktörün hazırladığı antrenman programını evde uyguluyor ve takımla antrenman yapıyor gibi sıkı çalışıyor.

Zor Günlerden Sonra Ferah Günler Gelir

Hadebe covid 19 salgınından önce herkesin farklı planları ve istekleri olduğunu söyleyerek salgın ile eve kapanıldığını ifade etti. 24 yaşındaki futbolcu insanoğlunun kendi dışında gelişen olaylara müdahale edemediğini de vurgulayarak kendisinin ve ailesinin sağlığının yerinde olmasının moralini yüksek tutan neden olduğunu da belirtti.

Hadebe zor günlerin ve zor zamanların arkasından güzel ve ferah günlerin geleceği inancında olduğunu bu sebeple güzel günlerin yakın olduğunu da söyledi. Ligin ne zaman başlayacağı ile ilgili bir fikri olmadığını da açıklayan Yeni Malatyaspor’un başarılı futbolcusu içinde bulunduğumuz dönemde ligin durumunun değil insan sağlığının öncelikli olduğunu da sözlerine ekledi.