covid 19

Yeni Malatyaspor’un Kamp Tarihi

19 Mart’ta covid 19 küresel salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 19 Mart’ta Türkiye’de lig maçlarına ara verilmişti. Yeni Malatyaspor da bu dönemde futbolcularını evde antrenman programına yönlendirdi ve Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını futbolcular evde uyguladılar. Kulüpler Birliği, Gençlik ve Spor Bakanı ve Türkiye Futbol Federasyonu aldığı bir kararla haziran ayında lig maçlarına başlama ve sezonu tamamlama ihtimali olduğunu açıklamıştı.

Yeni Malatyaspor Kulübü evde antrenmana devam eden futbolcularına mayıs ayının ilk haftası kamp programı olabileceğini bildirerek bu konuda hazırlıklı olmalarını iletti.

Telekonferans Toplantı Yapılacak

Sarı siyahlı kulübün futbolcuları antrenman programını evde uyguluyorlar ya da kulübün tesisi olan Nurettin Soykan Tesisleri’nde yapıyorlar. Nurettin Soykan Tesislerinde antrenman yapacak futbolcuların grup halinde olmamak koşulu ile sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çalışmaları konusunda uyarı yapılıyor.

Yeni Malatyaspor yönetimi Malatya dışında olan futbolcuların yakın zamanda Malatya’ya dönmeleri ve mayıs ayının ilk haftası kampa girilebileceğini açıkladı. Sarı siyahlı kulüp yönetimi teknik heyet ile önümüzdeki günlerde telekonferans toplantı yapıp takımın antrenman programı ve lig başlama planı ile ilgili konuları görüşeceği de bildirildi.