pandemi

Sosyal Mesafeli Antrenman

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği covid 19 hayatın her alanında yaşam tarzını değiştirdi. 11 Mart tarihinde Türkiye’de de görülen corona virüsü sebebiyle lig maçları ertelendi ve futbol dünyasına da yeni antrenman alternatifleri dahil oldu. Covid 19’un yayılmasını önlemek için futbol takımları ilk olarak tesislerde takım halinde antrenmana ara vermişlerdi. Yeni Malatyasporlu futbolcular da takım halinde antrenman yapamayınca evde antrenman ile tanıştılar.

Lig maçlarının 12-13-14 Haziran tarihinde başlanacağının açıklanmasıyla Malatya ekibi de kulüp tesisinde antrenmana başladı. Bu sefer futbolcular sosyal mesafe kurallarına uygun antrenmana başladılar ve futbol hayatlarında ilk defa böyle bir deneyim yaşıyorlar. Corona virüsü temas yoluyla bulaştığı için futbolcular birbirleri ile temas etmeden antrenman yapmaya çalışıyorlar.

Temassız Futbol Maçı

Sarı siyahlı takım teknik direktör Hikmet Karaman yönetimindeki antrenmana sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ısınma koşusu ile başladılar. Ardından futbolcular dayanıklılık ve pas çalışması yaptılar. Futbolcular antrenman boyunca corona virüsü sebebiyle birbirleri ile temas etmemeye çalıştılar. Antrenman sırasında sosyal mesafeyi korumak daha kolay olmakla beraber futbol maçlarında sosyal mesafenin nasıl korunacağı bu dönemde en çok merak edilen konu oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir