küresel salgın

Malatya Ekibinin Covid 19 Testi

19 Mart’ta küresel salgın covid 19 lig maçlarının ertelenmesine sebep olmuştu. Yeni Malatyaspor futbolcuları da teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını evde uyguluyordu. Tesislerde antrenman yapmak isteyen futbolcular da tek olarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak kulübün tesislerinde antrenman yapabiliyordu.

Lig maçlarının 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağının açıklanması ile yeni Malatyaspor kulübü de takım olarak antrenmanlara başlama kararı aldı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak ve hijyene dikkat edilerek yapılacak olan antrenmanların temasın yoğun olduğu futbolda ne derece yapılabileceği ise tüm kulüplerin antrenmanlarında merak ediliyor.

Yabancı Futbolcular Karantinada

Yeni Malatyaspor kulübü tesislerde takım olarak antrenmana başlamadan önce futbolculara, yönetim kadrosuna, kulüp çalışanlarına ve teknik kadroysa covid 19 testi yaptırdı. İki grup halinde yapılan corona virüsü testinin sonuçları negatif çıktı ve kulüp rahat bir nefes aldı.

Yeni Malatyaspor takımında yurtdışında bulunan ve antrenmanlara başlanacağı zaman Malatya’ya gelen 3 yabancı futbolcu ise henüz takım ile antrenman yapmıyor. Yabancı futbolcular 14 günlük karantina süresini kendilerini izole ederek geçirdikten sonra takım ile antrenmana başlayacaklar.