Süper Lig

Malatya Ekibinin 12 Puan Hedefi

Yeni Malatyaspor Süper Lig 2019-2020 sezonunda başarısız bir sezon geçirdi. Corona virüsü küresel salgınının lig maçlarının ertelenmesine sebep olmasıyla lige verilen arada Yeni Malatyaspor lig puan sıralamasında düşme hattında bulunuyordu. Lig maçlarında aldığı başarısız sonuçlar ve puan kayıplarını durdurmak için teknik direktör değişikliği yapan Malatya ekibi en son Hikmet Karaman ile çalışmaya başladı.

Lige ara verilmeden 2 hafta önce Hikmet Karaman takımın başına geçti ve teknik adam ile çıkılan 3 maçta sadece 1 puan alındı. 12-13-14 Haziran’da başlayacak olan ligde Yeni Malatyaspor’un 8 maçı var ve sarı siyahlı ekip bu 8 maçtan en az 12 puan almayı hedefliyor.

11 Maç Galibiyete Hasret

Yeni Malatyaspor’un oynadığı son 11 maçtan galibiyet elde edemedi ve 11 maçtır galibiyete hasret oldu. Galibiyetin unutulduğu bu 11 maçta takım 9 yenilgi ve 2 beraberlik ile sahadan ayrıldılar. Yeni Malatyaspor ligde kalan 8 maçında unuttuğu galibiyeti hatırlamak ve bu maçlardan puan kaybetmeden ligi tamamlamayı istiyor. Malatya ekibi 8 maçtan 12 puan hedefinin gerçekleşmesi için hazırlıklarını yapıyor.

Güncel Yazılar