Süper Lig

Hikmet Karaman ‘’Haziran Erken’’

Corona virüsü Süper Lig maçları başta olmak üzere Türkiye’de bütün lig maçlarının 19 Mart tarihinden itibaren ertelenmesine sebep olmuştu. Yeni Malatyaspor da bu tarihten itibaren kulüp tesislerinde takım olarak antrenman yapılmasına ara vermişti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun lig maçlarının 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağını açıklamasıyla Malatya ekibi de tesislerde antrenmanlara başladı.

Lig maçlarına ara verilen dönemde evde antrenman yapan Yeni Malatyasporlu futbolcular kulüp tesislerinde antrenman yaparken de sosyal mesafe kurallarına uymayı dikkat ettiler. Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman lig maçlarının başlaması için haziran ayının erken bir tarih olduğunu açıkladı.

‘’Sıkıştırılmış Fikstür Olmalı’’

Hikmet Karaman kendisinin ve futbolcuların futbolu özlediğini vurgulayarak ligin başlamasını istediklerini ama haziran ayının bunun için erken bir tarih olduğunu belirtti. Teknik adam corona virüsü riskinin henüz ortadan kalkmadığını ve temasın çok fazla olduğu futbolu oynarken virüsten korunmanın mümkün olmadığını da ifade etti. Hikmet Karaman ligde 8 maç ve kupa maçları kaldığını ve bu maçların sıkıştırılmış fikstür ile oynanıp temmuz ayında ligin başlamasının daha sağlıklı bir karar olacağını sağlığın her şeyden üstün olduğunu sözlerine ekledi.