Süper Lig

Yeni Malatyaspor’un Ligde Kalma Umudu

2019-2020 Süper Lig sezonunda Yeni Malatyaspor lig puan sıralamasında 25 puanla 15. Sırada bulunuyor. Malatya ekibi bu sezon başarısız bir sezon geçiriyor ve ligden düşme ihtimali bulunan takımlar arasında adı geçiyor. Corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının haziran ayının ikinci haftası başlamasının açıklanmasıyla Yeni Malatyaspor 11 Mayıs tarihinde antrenmanlara başlayacağını açıkladı.

Sarı siyahlı takımın lig bitimine kadar 8 maçı bulunuyor ve bu 8 maçta puan kaybı yaşamaması gerekiyor. Yeni Malatyaspor ligdeki maçlarında galibiyete hasret bir takım ve 11 maçta galibiyet alamadı. 11 maçtır galip gelememesi de Yeni Malatyaspor’un ligde puan sıralamasında riskli bölgeye gerilemesine sebep oldu. Takımı yeni çalıştırmaya başlayan ve 3 maça çıkan teknik direktör Hikmet Karaman ile takımın hedefi kalan 8 maçta en az 12 puan almak ve ligde kalmayı başarmak oldu.

Covid 19 Testi

11 Mayıs’ta kulüp tesislerinde antrenmana başlayacak olan Yeni Malatyaspor takımına covid 19 testi yapıldı. Kulübün Nurettin Soykan Tesislerinde Turgut Özal Eğitim ve Araştırma personeli tarafından futbolculara, kulüp çalışanlarına ve alt yapı personeline test yapıldı. Teknik heyet ve il dışından gelen futbolculara da salı günü test yapılacak.