12 Haziran

Hakkı Çelikel’in Ligin Başlama Açıklamaları

Lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlamasına karar verilmesi sonucu Yeni Malatyaspor takımı antrenman çalışmalarına başlamıştı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak antrenman yapmaya çalışan futbolcular hijyen ve dezenfekte kurallarına da dikkat etmeye çalışıyorlar. Yeni Malatyaspor kulübünün Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel lig başlama tarihi ve kulübün hazırlıkları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Hakkı Çelikel haziran ayında başlayacak olan lig maçları ile ilgili olarak lig başlama tarihinde hazır olacaklarını söyleyerek antrenmanlarda sosyal mesafe kurallarına uyduklarını ama maçlarda bunun nasıl olacağını bilemediklerini ifade etti. Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Türkiye ve dünyada corona virüsü ile mücadele eden ülkelerde spor faaliyetleri ile maçların iptal edildiğini hatırlatarak Hollanda ve Fransa’nın ligi iptal ederek en güvenli kararı aldığını anlattı.

‘’Maça Çıkmak İstemeyen Futbolcular Var’’

Basın Sözcüsü covid 19 riski devam ettiği için maça çıkmayı istemeyecek futbolcular olduğunu da vurgulayarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar uyacaklarını ve belirlenen tarihte hazır olacaklarını açıkladı.  Hakkı Çelikel covid 19 virüsünün Türkiye’deki seyrinin lig maçlarının oynanması için riskli bir durum olduğunu da sözlerine ekledi.