Yeni Malatyaspor Gençlerini Görücüye Çıkaracak

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda gösterdiği performansa haftalar önce küme düşen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Cihat Arslan ile gençlere dikkat çekti.

Sarı kırmızılı renkleriyle uzun yıllardır Türk futbolunda Malatya şehrimizi temsil eden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, çok çalkantılı bir sezonun ardından ne yazık ki kendini küme düşme potasının dibinde buldu.

An itibariyle Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda geride bıraktığımı 35 haftada sade ve sadece 5 galibiyet alabilen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, belki de tarihinin en kötü sezon performansını sergiledi.

Takım, bu 5 galibiyetin yanına yalnızca 5 beraberlik ekleyebildi ve 35 haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig’de hanesine 20 puan yazdırabildi. Bu performans grafiği elbette sarı kırmızılı Malatya temsilcimizi Spor Toto Süper Lig puan sıralamasında sonuncu sıraya düşürdü.

Haftalar önce küme düşmesi kesinleşen ekibimizde bu sezon sık sık teknik direktör değişikliği yaşanmıştı. Son olarak Rumen teknik adam Marius Sumudica ile çalışan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor yönetimi, onun ardından büyük bir sürpriz yaparak takımı, aynı zamanda futbolcumuz da olan Adem Büyük’e emanet etmiş ve fakat bu kararından da çabucak dönmüştü.

Şu anda görevde olan teknik direktör Cihat Arslan ile yarınları planlamayı hedefleyen yönetimin bunu başarıp başaramayacağı ise soru işareti. Zira Türk futbolundaki iklimde bir teknik direktörler uzun vadeli plan yapıldığına, hele ki Anadolu kulüplerinde, çok fazla kişi şahit olmadı.

Cihat Arslan Gençlere Şans Verecek

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un mevcut teknik direktörü Cihat Arslan, son günlerde basının karşısında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Her maçın ardından çarpıcı açıklamalarıyla Türk futbolu ve Yeni Malatyaspor özelinde gündem yaratan Cihat Arslan, daima “gelecek” vurgusu yapıyor.

Kulübün içinde bulunduğu maddi çıkmazı çok iyi bilen ve bunun için geleceğe yatırım yapmanın önemli olduğunu düşünen tecrübeli teknik direktör, genç oyunculara yöneldi.

Hali hazırda kadroda bulunan tecrübeli oyuncuların birçoğuyla problemler yaşandığı biliniyor. Bunun temel sebebi oyunculara “iddialara göre” uzun süredir maaşlarının ödenmemesi.

Hal böyle olunca altyapıdaki genç oyuncuları kullanmanın bir zorunluluk mu yoksa gerçekten akılcı bir planlamanın sonucunda mı ortaya çıktığı ise merak ediliyor.

Yeni Malatyaspor’un Gençleri Neler Yaptı

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor formasını terleten genç oyuncular arasında en dikkat çeken isimler, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 21 maçta forma giyen Jospin Nshimirimana (21), 15 karşılaşmada görev alan Philip Gameli Awulu (22) ve 13 maçta süre bulan Mert Miraç Altıntaş (20) oldular.

Bu 3 oyuncu sezon boyunca farklı teknik direktörler tarafından tercih edilirken son dönemde bu arkadaşlarına katılan Abdulsamed Damlu (22), bilhassa Aytemiz Alanyaspor maçındaki performansla çok dikkat çekmişti.

Ona ek olarak son dönemde Cihat Arslan’ın forma verdiği 18 yaşındaki futbolcular Metehan Ünal, Atakan Müjde, Umut Taniş; 19 yaşındaki Berat Yaman ve takımın en genç oyuncusu 17 yaşındaki Yiğit Ulaş da takımın geleceğini oluşturanlar olarak ortaya çıktılar.