Yeni Malatyaspor Hazırlıklara Devam Ediyor

2021/2022 sezonunun Süper Lig’de küme düşmesi kesinleşen ilk takımı olan Yeni Malatyaspor, bu gelişmeden sonra oynayacağı ilk maçta Galatasaray deplasmanında sahaya çıkacak. Tamamen dağılmış ve moral olarak dibe vurmuş bir camia olarak Sarı Kırmızılı takım karşısında moral arayacak olan Malatya temsilcisi adına gerek bu maç gerekse de diğer maçlar tamamen genç oyuncuların gelişimi ve formalite icabı olarak oynanacak. Bununla birlikte takımın asıl hazırlıklarının Adil Gevrek’in istifası sonrası oluşan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul üzerine olduğunu da dile getirmek gerekiyor.

Formalite İcabı

Bu sezonun en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor, Süper Lig’in 32’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Giresunspor’a karşı sahadan 1-0 mağlup ayrılınca sezonun ilk küme düşen takımı olmuştu.

Giresun temsilcisi ile arasındaki puan farkının 19’a çıkması ve geriye 6 hafta kalması nedeniyle kümede kalmaya dair matematiksel bir umudu da kalmayan Sarı Siyahlı ekip, bu gelişmeden sonraki ilk maçında Galatasaray’ın konuğu olacak.

Ligin bu sezon en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Galatasaray için de işler iyi gitmiyor. Tıpkı Yeni Malatyaspor gibi Sarı Kırmızılı ekipte de ne teknik direktör, ne başkan ne de gelecek sezon nasıl bir kadro kurulacağı belli değil.

Birisi küme düştüğü için hedefsiz kalan, diğeri de küme düşmemeyi neredeyse garantilediği için hedefsiz kalan iki takımın mücadelesinden çıkacak sonuç ne yazık ki iki takım adına da hiçbir şeyi değiştirmeyecek gibi görünüyor.

Bu bağlamda tam anlamıyla formalite icabı oynanacak maçtan çıkacak sonuç hangi taraf adına olumluysa o taraf biraz daha morallenecektir.

Başkan Adayları Artıyor

Öte yandan Yeni Malatyaspor adına asıl gündemin Süper Lig’de oynanacak maçlar değil, kulübün başkanlık seçimleri olduğunu da belirtmek gerek.

Sarı Siyahlı takım Adil Gevrek yönetiminde zaman zaman iyi dönemler geçirse de Gevrek genel olarak kötü bir yönetim süreci götürdü ve özellikle bu sezon tam anlamıyla fiyaskoydu. Takımın büyük borçları ve TFF 1.Lig’e de düştüğü düşünüldüğünde bu yönetim sürecinin en azından kötü sonuçlandığını belirtmek yanlış olmaz.

Tüm bunlarla birlikte Yeni Malatyaspor beklenenden çok daha fazla ismin öne çıkmasıyla daha da rahatlamış görünüyor. Zira yeni spor yasası, takımın borcu ve durumu düşünüldüğü zaman genel olarak birçok kulübümüzün yaşadığı kaderin Malatya temsilcisi adına da yaşanması bekleniyordu.

Malatya yerel basınına bakıldığında her gün bir başka iş insanının takımın yeni başkanı olabileceğine dair haberleri çıktığı görülüyor. Bu bağlamda çok çekişmeli bir yarışın geçmesinin beklendiği Malatya camiasında tüm taraftarlar yeni başkanın kim olacağına dair dedikoduları ve son haberleri takip ediyorlar.

Bununla birlikte yeni gelecek yönetimin işinin pek de kolay olmayacağını ve en azından kısa vadede takımın zorlu günler geçireceğini dile getirmek gerekiyor.