Yeni Malatyaspor’un Kalabalık Seçim Gündemi

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen ve 32’inci haftada aldığı Giresunspor mağlubiyetiyle küme düşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor’da gündemin ilk sırasında yapılacak başkanlık seçimi yer alıyor. Sarı Siyahlı takımın tartışmalı başkanı Adil Gevrek’in görevinden istifa ettiğini açıklamasından sonra birçok isim öne çıksa da şu ana kadar öne çıkan isimlerin birçoğundan bir açıklama gelmedi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kamil Göksu da Malatya temsilcisinin başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Tartışmalı Başkan

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Yeni Malatyaspor, tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçirdi ve 32’inci haftada oynadığı Giresunspor müsabakasından aldığı mağlubiyetle küme düşmesi kesinleşen ilk ekip oldu.

Sarı Siyahlı takımın yanlış tercihleri, kadro kalitesi ve anlamsız gündemleri nedeniyle bu duruma geldiğini dile getirmekte fayda var. Öte yandan Malatya temsilcisinde uzun bir süredir oyunculara doğru düzgün ödeme yapılamıyor ve bu nedenle sözleşmesini tek taraflı fesheden oyuncuların etkisiyle tam anlamıyla bir yaprak dökümü yaşanıyor.

Bu yaprak dökümüne ortak olanlardan birisi de Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek oldu ve uzun süredir takımın başkanlığını yapan Gevrek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Uzun bir süreden beri Malatya camiasının en tartışmalı isimlerinden biri olan Adil Gevrek, şeffaf olmamak ve Yeni Malatyaspor’u batırmış olmakla suçlanıyor.

Gelecek sezon TFF 1.Lig’de yer alacak olan Sarı Siyahlı takımın çok ciddi bir borç yükü bulunuyor. Bahsi geçen tek taraflı sözleşme fesihlerinin bir neticesi olarak da pek çok oyuncusuyla davalık olan Yeni Malatyaspor’u aydınlık günler beklemiyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte aynı sıkıntıları yaşayan pek çok kulübün aksine rağmen Yeni Malatyaspor’da başkan adaylığı daha revaçta. Öyle ki geçtiğimiz günlerde bir kişi daha başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Usulüne Göre

Malatya’nın önde gelen iş insanlarından biri olan Kamil Göksu, Yeni Malatyaspor başkanlığına adaylığını çok uzun bir metinle duyurdu.

Bu metin içerisinde pek çok konuyla alakalı olarak dikkat çeken ifadelere yer veren Göksu, her şeyden önce başkan seçilmesi durumunda tüm işleri şeffaf, demokratik ve usulüne uygun olarak yürüteceğini vadetti.

Bu bağlamda Adil Gevrek yönetimini de eleştiren ifadelere yer veren Göksu’nun ifadelerinde yer alan bir diğer nokta da yeni spor yasasına dair kelimelerdi. Bu yasaya uygun olarak her şeyin nasıl yürütülebileceğine dair çalışmalarına devam ettiklerini belirten Göksu Malatya temsilcisinin yalnız kalmayacağını ifade etti.

Yeni Malatyaspor, kentin kültürü ve ticaretten gelen iş insanlarının varlığı sayesinde diğer birçok kulübün yaşadığı sıkıntıları yaşamaktan kurtulabilir. Bununla birlikte bahsi geçen ihtimal hiç de kolay değil ve Sarı Siyahlı takım adına en azından kısa vadede çok iyi günlerin görünmediğini belirtmek çok da yanlış olmayacaktır.