Yeni Malatyaspor Giresunspor’u Konuk Ediyor

Sezon boyunca gösterdiği kötü performans Yeni Malatyaspor’un kendisi adına da dayanılmaz hale geldi ve bu performansın en büyük sorumlusu olan yönetimden kaynaklı sorunlar takımda çok ciddi bir dağılmaya da neden oldu. Sarı Siyahlı takım birçok oyuncusunun maddi gerekçelerle takımla olan sözleşmesini feshettiği haftanın son gününde kendi sahasında oynayacağı Giresunspor maçıyla kümede kalma şansını devam ettirmek istiyor ancak takımın işi hiç ama hiç kolay olacak gibi gözükmüyor.

Fesih Sarsıntıları

Bu sezon Süper Lig’de en kötü performans gösteren takım olan Yeni Malatyaspor adına her geçen gün daha da kötüleşen şartlar oyuncuları zaten ciddi biçimde etkilemişti ancak Nisan ayının ilk haftasıyla birlikte kriz artık aşılamaz bir noktaya geldi.

Sarı Siyahlı takımda birçok oyuncu alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle birlikte peş peşe şekilde sözleşmelerini feshederken bu durum zaten kalite konusunda sorun yaşayan takımın daha da sıkıntılı bir süreç içerisine girmesine neden oldu.

Uzun zamandan beri tartışmaların odağında olan Başkan Adil Gevrek’in de istifa ettiğini açıklamasıyla birlikte Malatya temsilcisi adına tam anlamıyla dağılmanın başladığı bir süreç yaşanıyor. Bununla birlikte takım sahaya çıkmak ve bir şekilde performans göstermek zorunda ve 10 Nisan Pazar günü Giresunspor ile oynanacak bir randevu bulunuyor.

20 puanla ligin son sırasında yer alan Yeni Malatyaspor, bu maçtan 3 puan çıkartarak moral bulmak istiyor. Giresunspor ise 36 puan toplayarak 16’ıncı sıraya yerleşti ve bu maçtan galibiyetle ayrılarak ateş hattından uzaklaşmayı hedefliyor. Sezonun ilk yarısında Giresun’da oynanan müsabaka ev sahibi ekibin tek gollü üstünlüğüyle sona ermişti.

Son Şans

Yeni Malatyaspor adına Giresunspor karşısında oynayacağı maç ligdeki kaderini de belirleyecek maç olacak.

Zira bahsi geçtiği gibi iki takım arasında 4 sıra ve 16 puanlık bir fark yer alıyor. Bu maçın 32’inci haftada oynanacağı notunun da hatırlanması gerekiyor. Tüm bu parçalar birleştiği zaman olası bir Giresunspor galibiyetiyle birlikte Yeni Malatyaspor’un Süper Lig’de küme düşen ilk takım olacağı gerçeği ortaya çıkıyor.

Bir diğer deyişle Yeni Malatyaspor eğer kümede kalmaya dair matematiksel şansını devam ettirmek istiyorsa sahadan puan veya puanlarla ayrılmak zorunda. Maçtan mağlup ayrılması durumunda Yeni Malatyaspor ligin bu sezon küme düşen ilk takımı olacak.

Tamamen dağılmış ve moral anlamında dibe vurmuş bir takım olan Sarı Siyahlı ekip adına bu şartlar altında bir karakter ortaya koyarak matematiksel şansı devam ettirebilmek pek kolay değil. Takımın hiçbir paydaşı gelecek sezon Süper Lig’de yola devam edilebileceğine dair bir inanç taşımıyor.

Bununla birlikte futbol birçok sürprize gebe bir oyun ve pek tabii Yeni Malatyaspor’un sahadan galip ayrılması mümkün. Ancak Malatyalı taraftarlar adına işler bir sonraki hafta yine pek iyi gidecek gibi görünmüyor.