Yeni Malatyaspor Oyuncusunu Kaptırmak Üzere

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e veda etmesi kesinleşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor, 32’inci haftada aldığı Giresunspor mağlubiyetinden sonra bu kaderden kaçamamıştı. 33’üncü haftada oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarına devam eden Sarı Siyahlı takımda bu kesinlikten sonra nasıl bir psikolojiyle sahaya çıkılacağı da merak konusu. Bununla birlikte maddi sıkıntılar nedeniyle birçok oyuncusunu kaybetmek zorunda kalan Malatya temsilcisi, sezonun kendisi adına en değerli kazanımlarından biri olan Mustafa Eskihellaç’ı da Beşiktaş’a kaptıracak gibi görünüyor.

Zarara Girilecek

Bu sezon Süper Lig’de en kötü performans sergileyen takım olan Yeni Malatyaspor, bu durumun bedelini 32’inci haftada aldığı Giresunspor mağlubiyeti sonrasında küme düşmesi kesinleşen ilk takım olarak ödemiş oldu.

Sarı Siyahlı takım zaten ikinci yarısında tabiri caizse mantar gibi türeyen krizler karşısında resmen çaresiz kalmıştı. Bu açıdan beklenen sona gelen Sarı Siyahlı takım adına gelecek sezonlarda neler yaşanacağı da şimdiden merak konusu.

Kümede kalma adına matematiksel şansını tamamen kaybettikten sonra oynayacağı ilk müsabakada Galatasaray’a konuk olacak olan Sarı Siyahlı ekip elinde kalan bir avuç oyuncuyla hazırlıklarına devam ediyor.

Takımda her geçen haftada bir başka oyuncu tek taraflı olarak sözleşmesini feshediyor. Bu oyuncuların takımdan ayrılma sebebi ise ödemeler konusunda yaşanan sıkıntılar olarak beliriyor. Birçok yabancı oyuncusunu peş peşe kaybeden Yeni Malatyaspor, Semih Kaya, Sadık Çiftpınar gibi oyunculardan sonra bu sezonun en büyük kazanımlarından biri olan Mustafa Eskihellaç’ı da kaybetmek üzere.

Hatırlanacağı üzere yetenekli oyuncu takımdan alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle ihtar çektirmiş ve belirli bir mühlet içerisinde alacakları ödenmezse sözleşmesini feshedeceğini belirtmişti. Her geçen gün daha da ciddi bir krize giren Yeni Malatyaspor’un başarılı oyuncusuna ara transfer döneminde Beşiktaş ve Konyaspor ilgi göstermiş ancak Başkan Adil Gevrek kapıyı 3 milyon Euro’dan açınca bu ihtimaller ortadan kalkmıştı.

Bununla birlikte Mustafa’nın takıma ihtar göndermesi ve ödemeler konusunda hala bir gelişme yaşanmaması nedeniyle özellikle Beşiktaş başarılı oyuncunun sözleşmesini feshetmesini bekliyor. Böyle bir durumda Yeni Malatyaspor ara transfer döneminde 3 milyon Euro istediği oyuncusunu bedava göndermiş olacak.

Gündem Karışık

Öte yandan takımın bahsi geçtiği gibi küme düştüğü kesinleştikten sonra oynayacağı ilk maç olan Galatasaray maçına dair hazırlıkları da devam ediyor. Bununla birlikte teknik direktör Cihat Arslan dışında yönetim bazında bu durumu önemseyen başka kimsenin olduğu da düşünülmüyor.

Zira kulübün çok karışık bir başkanlık seçimi durumu var ve her geçen gün hangi adayın başkanlığa daha yakın olduğu ve aday olmayanların da neden aday olmadığı gibi tartışmalarla iş daha da karışıyor.

Yeni Malatyaspor çok kötü bir dönemden geçiyor ve bu dönemi düzeltebilmek adına elini taşın altına koymayı planlayan insanların da takımın durumundan memnun olmadıkları kesin.