Yeni Malatyaspor’un Kalecisi Yolculuğa Hazırlanıyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği kötü performansla birlikte ligden düşmesi kesinleşen ilk kulüp olan Yeni Malatyaspor’da bu durum oyuncuların büyük bir kısmı adına da planlamaları gereken bir kariyerleri olduğunu hatırlatmış durumda. Takımın büyük bir çoğunluğu temsilcileriyle görüşerek kulüp bulmaya yönelik olarak talimatlarını verirken Sarı Siyahlı kulübün filesini koruyan Ertaç Özbir için de durum farklı değil. Malatya temsilcisinin bu kötü performansına rağmen ligin en iyi kalecilerinden birisi olarak gösterilen başarılı file bekçisinin gelecek sezon adına Adana Demirspor ile söz kestiği iddia ediliyor.

Batan Geminin Malları

Bu sezon Süper Lig’in ilk haftasından bu yana küme düşmesi en muhtemel takım olarak gösterilen Yeni Malatyaspor bu rolü aşamadı ve 32’inci hafta müsabakasında Giresunspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte lige veda eden ilk ekip oldu.

Bununla birlikte uzun bir süredir yaşadığı maddi kriz nedeniyle pek çok oyuncusuyla yollarını ayırmak zorunda kalan Sarı Siyahlı ekipte yaşanan yaprak dökümü dur durak bilmiyor. Takımın bir sonraki sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olması nedeniyle takımdan ayrılmak isteyen oyuncuların sayısı da artarken birçok oyuncu Süper Lig ekiplerinde yola devam edebilmek adına temsilcilerine talimat vermiş durumda.

Takımın bu kadar kötü bir performans sergilemesine rağmen en değerli oyuncularından biri olan ve gerçekten iyi bir performans da sergileyen oyuncularından Ertaç Özbir de gelecek sezona Malatya temsilcisinde başlaması beklenmeyen isimlerden biri.

Tecrübeli file bekçisi bu kadar büyük sıkıntılara rağmen Yeni Malatyaspor’un birçok maçta çok daha kötü skorlar almasını engelleyen isimlerden oldu. Bununla birlikte gelecek sezona dair kariyer planlaması yapmak zorunda olan Ertaç’ın Adana Demirspor ile söz kestiği iddia ediliyor.

Karşılıklı Kazanç

Bu sezon Süper Lig’e yükselen ve kümede kalma mücadelesi vereceği düşünülürken tüm futbolseverleri yanıltarak üst sıralarda kendine yer edinen Adana Demirspor, gelecek sezon daha da başarılı işler yapma niyetinde.

Bununla birlikte gelecek sezon daha da daralacak yabancı kuralı nedeniyle kadrosunda yer vermesi mümkün olmayan oyuncularıyla yollarını ayırmayı planlayan Lacivert Mavili takımın kadrosunda yer alan Vedat Karakuş yeterli bir kaleci olarak görülmüyor.

Bu nedenle sezon başında kiralık olarak transfer edilen Arijanet Muric’e ilk 11’de görev vermek zorunda olan Adana temsilcisi, oyuncunun satın alınması konusundaki problemler ve bahsi geçen yabancı kuralı nedeniyle zaten yerli kaleci arıyordu.

Bu bağlamda Ertaç Özbir gibi ligin en iyi yerli kalecilerinden biriyle söz keserek çok değerli bir anlaşmayı tamamlayan Adana Demirspor bu sorunu ortadan kaldırmış oldu. Ertaç Özbir de eğer bir aksilik veya çok ciddi bir form düşüklüğü yaşamazsa direkt olarak ilk 11’de başlayabileceği ve Yeni Malatyaspor’a göre katbekat daha iyi olan bir takımda yıldızlarla forma giyme şansı bulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir